جعبه تقسيم الكتريكي باسكول

جانکشن باکس، وسیله است که وظیفه اتصال لودسل ها به یکدیگر و یکسان سازی نقاط مختلف باسکول از لحاظ نمایش وزن را به عهده دارد. اهميت جانکشن باکس از اين جهت است که در نهایت دقت لودسل ها و نشاندهنده در باسکول به دقت آن وابسته است. امروزه در باسکول های تمام الکترونیک شاهد مشکلاتي هستیم که ناشی از عدم شناخت این وسیله مهم الکترونیکی است که با یک ولتاژ بسیار کوچک در لودسل سر و کار دارد.

 

·         آیا می دانید تأثیر مستقیم جانکشن باکس در بیش از 70% خرابی باسکولها در تغییرات وزن قابل مشاهده است: 
یکی از مشکلات اساسی باسکول ها، تغییرات وزنی بر اثر تغییرات درجه حرارت محیط کاری باسکول می باشد. این تغییرات محیطی اثر مستقیمی برکارکرد جانکشن باکس های معمولی خواهد گذاشت. تاآنجا که حداکثر دقت باسکول بستگی به دقت جانکشن باکس آن دارد و پس از نصب یک جانکشن باکس ایده آل دقت باسکول به دقت لودسل ها، نشاندهنده و سازه فلزی و .... وابسته خواهد بود .
·         آيا مي دانيد مشخصات یک جانکشن باکس ایده آل چیست ؟
·         دارا بودن جعبه سیلد شده که حداقل کلاس حفاظتی آن IP65 باشد.
·     اجزا به کار گرفته شده در آن قبل از مصرف، یک به یک تست گردیده و حداکثر خطای آن ها نباید در گستره ي دمای کار باسکول، بیش از05% باشد.
·         نوع مقامت های بکار رفته در آن از نوع مقاومت سیم، با ثبات حرارتی بيشتري باشد.
·     جعبه نشاندهنده PR 6130/08 تنها جعبه ي تقسیمی است که قسمت الکترونیکی آن ضد رطوبت می باشد كه این ویژگی در جعبه تقسیم های دیگر وجود ندارد. در حالي كه جعبه تقسيم هاي ديگر با کمترین رطوبت، صدها کیلوگرم خطا در توزین ایجاد می نمایند.
 
 انواع جانکشن باکس
 
  • تصحیح کننده ولتاژ ( تحریک لودسل ) Excitation Trim
·     در این گونه جانکشن باکس ها، با قرار دادن یک مقاومت بسیار کوچک ( کمتر از 3 اهم ) به صورت سری در ورودی ولتاژ تحریک، گوشه های باسکول یکسان سازی می شوند. این روش بدلیل اینکه خروجی لودسل ها متفاوت است، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. از معایب این روش مي توان به حساسیت، نسبت به تغییرات درجه حرارت محیط ( سرمایش و گرمایش ) اشاره كرد. زيرا برای یکسان سازی ولتاژ باید مقاوت های زیادی را به صورت سری استفاده کرد. گونه ای دیگر از این جانکشن باکس ها با قرار دادن مقاومت سیمی در سر راه ولتاژ تحریک، قابل دستیابی است. اما بدلیل اینکه پیچیدن مقاومتی از این نوع، با بیش از یک اهم، از لحاظ علمی مناسب نمی باشد، عملاً از این روش استفاده نمی شود .
 
 ·         تصحیح ولتاژ خروجی لودسل ها (Signal Trim)
اساس کار در این روش قرار دادن یک مقاومت متغیر بسیار بالا به صورت موازی در خروجی لودسل و کاهش خروجی آن و یکسان سازی گوشه های باسکل می باشد.
·     یکی از مزیت های اين روش، سادگی در یکسان سازی وزن در گوشه های باسکول است كه با اين عمل، لودسل هایی با خروجی متفاوت در کوتاه ترین زمان ممکن یکسان سازی می شوند.
·     معایب این روش حساسیت به رطوبت است. تا آنجا که کمترین میزان رطوبت، موجب ده ها کیلوگرم خطای توزین خواهد شد، چرا که استفاده از مقاومت زیاد به صورت موازی و وجود اجزاء وابسته ي فراوان، این حساسیت را بوجود می آورد و حتی در محیط های به ظاهر خشک هم اگر در جانکشن باکس از نوع مقاومت های خاص استفاده نشود، حساسیت فوق العاده ای به درجه حرارت محیط ( سرمایش و گرمایش ) ایجاد خواهد كرد.
Read 2123 times Last modified on چهارشنبه, 21 تیر 1396 07:11
Rate this item
(0 votes)
پارس توزین

ما در زمينه توليد , فروش و نصب و راه اندازي تجهيزات توزين , اتوماسيون صنعتي , مکانيزاسيون و توليد ابزار دقيق , تعمير و نگهداري انواع باسكول هاي سنگين و فوق سنگين  الكترونيكي درظرفيتهاي متنوع   (50 تن – 60 تن – 80 تن – 5 تن نيسان كش و 10 تن خاوركش) , باسكول كفه اي 1 الي 10 تن فلزي , باسكولت تجاري و صنعتي , ترازوي الكترونيكي صنعتي و باسكول ديجيتال , نفركش باشگاهي قد و وزن ، ترازو داروخاه اي قد و وزن , لودسل كره اي سوها و نمايشگر هاي سها ,  باسكول لودر , باسكول ليفتراگ فعاليت نموده و با توجه به پتانسيل مجود فني و استفاده از فن آوريهاي روز جهاني آمادگي خود را در جهت مشاوره , طراحي , تهيه و تامين , نصب و راه اندازي , نگهداري و پشتيباني كليه سيستم هاي مرتبط به صورت online اعلام داشته و اميداواريم اين اقدامات در راستاي اهداف و برنامه هاي توسعه مهين عزيز صورت پذيرد.

کلیه سیستمهای تولیدی (باسكول) دارای گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

شماره تلفن: 81661076-66611493-021  ايران-تهران   شماره همراه : 09122020544 و 09128447598
ايميل  reza_hashemi72@yahoo.com  آدرس سايت : http://www.parstowzin.com

Website: www.parstowzin.com

منوهای اصلی

اطلاعات تماس

 تهران ، ميدان فردوسي ، ابتداي خيابان سپهبد قرني ، شماره 29 ، گروه صنعتي توزين

تلفن : 66611493-81661076-021

تلفن همراه : 09122020544 - 09128447598
فکس:88846662-021

پست الکترونیکی :hashemi.r@hotmail.com

 

JoomShaper